e-Tahsilat-Nedir

e-Tahsilat Nedir ?

Büyümekte olan şirketler en çok sağlıklı nakit akışları ile kaynak yaratır. Sağlıklı bir nakit akışı ise vaktinde alınan ödemelerle yani düzenli tahsilatlarla mümkündür.  Tahsilatlar, telefonla, yüz yüze görüşmelerle veya yazışmalarla hatırlatılabilir. Ne kadar farklı yöntemle tahsilat yapabilirsen senin için o kadar iyi olur. e-Tahsilat da tahsilat yapmanın birkaç yönteminden biridir.

e-Tahsilat nedir?

 

e-Tahsilat, kredi kartı, banka kartı, sanal kredi kartı gibi online ödeme araçlarıyla tahsilat yapmanı sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile müşterilerinden ya da bayilerinden bir yazılım aracılığıyla tahsilat yapabilirsin.

Nasıl e-tahsilat yapabilirsin?

e-Tahsilat yapmaya başlamak için öncelikle web sitene banka posları entegre etmek gerekilidir. Bunun haricinde, bir sanal pos kullanabilirsin. Sanal posla ilgili soruların varsa şu yazılarımıza bir göz at:

Sanal pos nedir, nasıl alınır?

Sanal pos entegrasyonu nasıl yapılır?

Sanal pos dışında, bir entegrasyon yapmadan, hazır entegre bir yöntem kullanman da mümkün. Örneğin kredi kartıyla online satış yapmanı sağlayan bir yazılım kullanabilirsin.

e-Tahsilatı hangi amaçlarla kullanabilirsin?

 

e-Tahsilat veya online tahsilat yöntemini

  • Müşterilerinden, bayi ve alt bayilerinden tahsilat yapmak için
  • Eğitim kurumu, apartman, site, dernek, vakıf, sanayi sitesi ve spor merkezi gibi kuruma sahipsen üyelerinden/müşterilerinden düzenli veya düzensiz şekilde ödeme almak için

kullanabilirsin.

Kendi e-tahsilat / online tahsilat çözümünü nasıl kullanabilirsin? 

 

Bugün piyasada çok sayıda e-tahsilat ve online tahsilat yazılımı bulabilirsin. Bazı yazılımları entegrasyon ve hizmet bedeli ödeyerek bazılarını ise aktivasyon ya da entegrasyon maliyeti olmadan, yalnızca altyapıyı kuran firmalara komisyon ödeyerek kullanabilirsin. Buna ek olarak işlerini daha da hızlandırmak istersen ödeme takip programı ile tüm ödemelerinin takibini de sağlayabilirsin.

Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan

Scroll to Top